AKTUALNOŚCI

XXXIV Niedziela Zwykła 21 listopada 2021r.

2021-11-21

1. Dzisiaj ostatnia niedziela Roku Liturgicznego, Uroczystość Chrystusa, Króla Wszechświata. Odpowiadając na apel ks. Prymasa składamy dziś ofiary na pomoc dla migrantów. Od przyszłej niedzieli Adwentem rozpoczniemy kolejny rok kościelny stawiając wraz z nim następny krok na ścieżkach naszej wiary. Podczas Mszy św. o godz. 8 dokonamy poświęcenia opłatków wigilijnych. W tym roku nie będą one roznoszone po domach. Będzie można je otrzymać tylko w kaplicy lub w kancelarii. Przez cały adwent roraty będą odprawiane o godz. 7 rano, a popołudniowa Msza św. o 18.

2. Także od następnej niedzieli będziemy rozprowadzać świece wigilijne Caritas.

3. Jutro liturgiczne wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyków kościelnych – na Mszy św. o godz. 18 będziemy się modlić w int. p. Organistki, chórzystów na czele z dyrygentką oraz ich rodzin.

4. W sobotę planujemy malowanie wnętrza kaplicy. Serdecznie prosimy o pomoc mężczyzn od godz. 8.00 a od 16.30 panie, które pomogą uporządkować kaplicę, żeby można było odprawić Mszę św.

5. Za tydzień o 11.15 na plebanii spotkanie najstarszej grupy kandydatów do Bierzmowania. Po spotkaniu Msza św. dla nich o godz.12.

6. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary na kościół w wysokości 690zł.

7. W przyszłą niedzielę złożymy ofiary w ramach tacy gospodarczej.

8. Możemy już zapisywać się na adorację Najświętszego Sakramentu w I piątek i sobotę grudnia.