AKTUALNOŚCI

I Niedziela Adwentu 28 listopada 2021r.

2021-11-28

1. Rozpoczynamy Adwent a wraz z nim nowy Rok Liturgiczny. Wszystkich parafian serdecznie zachęcam do udziału w roratach codziennie oprócz niedziel i uroczystości o godz. 7.

2. Dziś na Mszy św. o 8 zostały poświęcone opłatki. W tym roku nie będą one roznoszone po domach. Będzie można je otrzymać tylko w kaplicy lub w kancelarii.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W piątek spowiedź w kościele przed Mszami św., wizyty u chorych od 9. Można zapisywać się na adorację Najświętszego Sakramentu z piątku na sobotę. Na jej zakończenie w sobotę o 17.15 różaniec i nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.

4. Jak co roku rozprowadzamy świece w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Małe świece kosztują 6zł., duże są w cenie 14zł.

5. W następną niedzielę zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Kościoła na Wschodzie. Na Mszę św. o godz. 12 i spotkanie po niej zapraszam dzieci I-Komunijne wraz z rodzicami.

6. Osobom, które zadeklarowały pomoc stypendialną dla dzieci z Syrii przypominam o wpłatach na kolejny miesiąc.

7. Bardzo serdecznie dziękuję panom, którzy poświecili swój czas i siły w piątek i sobotę na malowanie kaplicy (w sumie, w te dwa dni zaangażowało się blisko 30 mężczyzn). Dziękuję również paniom, które porządkowały kaplicę we wczorajsze popołudnie. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim.

8. Na stoliku przy wyjściu z kaplicy wyłożone są ankiety związane z synodem. Można je wypełnić i przynieść do kaplicy do przyszłej niedzieli.

9. Serdecznie dziękuję za ofiary na kościół złożone w minionym tygodniu w wysokości 1300zł.