AKTUALNOŚCI

II Niedziela Adwentu 5 grudnia 2021r.

2021-12-05

1. Przy wyjściu z kaplicy można nabywać świece w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Przypominam, że opłatki są dostępne w kaplicy i kancelarii, nie będą w tym roku roznoszone po domach.

2. Dzisiaj odbywa się zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Kościoła na Wschodzie.

3. W środę Uroczystość Niepokalanego poczęcia NMP. Msze św. o 7 i 18.

4. Za tydzień po Mszy św. o 10.15 wymiana tajemnic różańcowych. O ile to możliwe, to proszę o przeprowadzenie jej indywidualnie, ponieważ będę na rekolekcjach w Olsztynie. W związku z moim wyjazdem kancelaria będzie nieczynna w dn. 13-15.12. W sprawie pogrzebów proszę się kontaktować z Mateuszem Organka.

5. Przez całą następną niedzielę homilie w naszej parafii wygłosi ks. Przemysław Szewczyk, a po Mszach św. będzie można złożyć na jego ręce ofiary na pomoc dla naszych sióstr i braci w Libanie.

6. Serdecznie dziękuję za złożone w minionym tygodniu ofiary na odbudowę naszego kościoła i na bieżące potrzeby parafii w wysokości 1300 zł. Bóg zapłać.

7. Zarząd Stowarzyszenia Przyjaciół Mileszek zaprasza wszystkich członków na walne zebranie Stowarzyszenia, które odbędzie się 10 grudnia br. (piątek) o godz. 19.00 na plebanii.

8. Fundacja Małych Stópek i jej mały pomocnik - Szkolne Koło Caritas - zaprasza do udziału w akcji " Paczuszka dla maluszka".
Zbieramy pieluchy jednorazowe, artykuły higieniczne do pielęgnacji dzieci. Akcja trwa do końca grudnia. Adresatem zbiórki jest Dom Małego Dziecka przy ulicy Drużynowej. Przebywa w nim około trzydzieścioro dzieci w wieku od kilku miesięcy do 9 lat.
Na choince znajdują się papierowe bombki zawierające szczegóły akcji. Bombki można zabrać ze sobą i rozpropagować zbiórkę w swoim środowisku. Dary należy składać przy choince.