AKTUALNOŚCI

III Niedziela Adwentu 12 grudnia 2021r.

2021-12-12

1. Dziś po Mszy św. o godz. 10.15 wymiana tajemnic różańcowych.

2. Przy wyjściu z kaplicy są jeszcze do nabycia świece w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, natomiast opłatki przy ołtarzu a w dni powszednie w kancelarii.

3. Do środy kancelaria będzie nieczynna. Formalności ewentualnych pogrzebów będzie w tych dniach załatwiał Mateusz Organka.

4. W piątek rozpoczniemy rekolekcje adwentowe, które potrwają do niedzieli. Poprowadzi je ks. Paweł Bogusz. Nauki rekolekcyjne wygłosi podczas Mszy św. w piątek o 7 i 18. W sobotę o 7, 10 i 18 i w niedzielę o zwykłych godzinach. W sobotę będziemy spowiadać z pomocą przyjezdnych księży podczas rorat i od 9.30 a po południu od 17.30. Serdecznie prosimy o korzystanie ze spowiedzi już w tych dniach, nie odkładając na ostatnie chwile przed Świętami. Wizyty u chorych w piątek od 9. Adresy można zgłaszać do czwartku włącznie. W niedzielę rekolekcyjną poświęcimy krzyże-cegiełki.

5. Odpowiadając na pytania dotyczące tegorocznej kolędy, pragnę poinformować, że wizyty w domach będą tylko na zaproszenie, a w kaplicy podobnie jak rok temu odprawimy Msze św. z modlitwami „kolędowymi”. Szczegóły będą podane w następną niedzielę.

6. Zapowiedzi przedślubne: Michał Szczodrowski i Sylwia Szczodrowska, cywilnie związani z parafii tutejszej.