AKTUALNOŚCI

IV Niedziela Adwentu 19 grudnia 2021r.

2021-12-19

1. Dzisiaj zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Ochrony Macierzyństwa.

2. W piątek Wigilia, serdecznie zapraszam przez te kilka dni na roraty na godz. 7. Zachęcam również do korzystania ze spowiedzi, zarówno przed roratami, jak i popołudniową Mszą św.

3. W czwartek na godzinę 18.45 bardzo serdecznie proszę o pomoc przy ubieraniu choinek i ustawianiu żłóbka.

4. Pasterka tradycyjnie o godz. 24. Przeżyjemy ją pod przewodnictwem ks. abp. Grzegorza Rysia w budującym się kościele. Proszę się ciepło ubrać. Nie damy rady także zapewnić miejsc siedzących, więc przygotujmy się na to, że trzeba będzie trochę dłużej postać.

5. W pierwsze Święto Msze św. o 10.15 i 12 a w drugi dzień świąteczny o 8, 10.15 i 12.

6. 26.12. wypada w tym roku Niedziela Świętej Rodziny. Na Mszy św. o 10.15 będziemy modlić się w intencji rodzin. Na zakończenie krótka modlitwa za rodziny przed Najświętszym Sakramentem zakończona indywidualnym błogosławieństwem dla rodzin.

7. Po Nowym Roku rozpoczniemy kolędę, ale tak jak już wspominałem wizyty są przewidziane tylko po wcześniejszym zaproszeniu. Ułożony zostanie program kolędy z określeniem w które dni, na których ulicach i wtedy udam się do osób, które wyrażą taką chęć z tych właśnie ulic. W miarę możliwości proszę o wcześniejsze zgłaszanie się, tak, żeby było możliwe rozplanowanie czasu poszczególnych wizyt. Będą również – podobnie jak w ubiegłym roku – modlitwy kolędowe w intencji mieszkańców o 18 w kaplicy.

8. W minionym tygodniu prowadziłem rekolekcje w jednej z parafii w Olsztynie. Tamtejsi parafianie złożyli ofiary na pomoc dla nas w odbudowie kościoła w wysokości 5528zł. Nabyli też ponad 50 krzyży składając przy tej okazji ofiary w wysokości 2625zł. Pamiętajmy o nich we wdzięcznej modlitwie.

9. Zapowiedzi przedślubne: Michał Szczodrowski i Sylwia Szczodrowska, cywilnie związani z parafii tutejszej.