AKTUALNOŚCI

Niedziela Świętej Rodziny 26 grudnia 2021r.

2021-12-26

1. Dzisiaj tradycyjna zbiórka ofiar do puszek na potrzeby KUL-u i innych uczelni katolickich w Polsce.

2. W piątek ostatni dzień roku. Msza św. z nabożeństwem dziękczynno-błagalnym o godz. 18.

3. Msze św. w Nowy Rok o godz. 10.15, 12 i 18.

4. Akcja „Paczuszka dla Maluszka” jest przedłużona do I niedzieli w Nowym Roku. Jeśli ktoś chce jeszcze się w nią włączyć to może przynosić dary dla dzieci z Domu Małego Dziecka przy ul. Drużynowej. Przebywają tam dzieci w wieku od kilku miesięcy do 9 lat.

5. Osobom wspierającym dzieci z Syrii przypominam o wpłatach na kolejny miesiąc.

6. Po Nowym Roku rozpoczynamy kolędę – przypominam, że wizyty domowe będą składane tylko u osób, rodzin, które wcześniej wyrażą taką wolę. Porządek na pierwszy tydzień jest następujący:

3.01. -Poniedziałek Gerberowa przed i za autostradą, Bratkowa
4.01. - Wtorek Pomorska, nieparzyste 365-445, Frezjowa
5.01. - środa Pomorska, nieparzyste 447-505
8.01. – sobota od 10 Pomorska, parzyste 312-356

Kolęda rozpoczyna się od 15, z wyjątkiem sobót (od 10). Będą też modlitwy kolędowe podczas Mszy św. w kaplicy – o ich terminach będziemy informować w niedziele rozpoczynające poszczególne tygodnie. Ofiary, jakie będą składane przy okazji kolędy, zarówno w domach, jak i w kaplicy będą gromadzeniem środków na wyposażenie kościoła, w pierwszym rzędzie na niezbędne w nim instalacje, które będziemy musieli sfinansować już samodzielnie. Podczas trwania kolędy kancelaria będzie czynna od 9.30 do 10.45.

7. Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania przedświąteczne, zarówno te w kaplicy, związane z dekoracjami, choinkami, sprzątaniem, jak i te związane z przygotowaniem kościoła do Pasterki, także za podświetlenie i nagłośnienie kościoła. Moja wdzięczność jest tym większa, że czas był trudny, bo i w domach było o wiele więcej pracy niż na co dzień. Dziękuję również chórowi za piękny (jak zawsze) śpiew, ministrantom, lektorom, pani organistce, panu kościelnemu i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania tej Uroczystości. Dziękuję również za przyjęcie zaproszenia do uczestnictwa w Pasterce w wyjątkowych warunkach, z jednej strony pięknych i wzruszających, z drugiej trudnych, bo i zimno i na stojąco. Myślę jednak, że była ona dla nas wszystkich niezapomnianym przeżyciem.

8. Można już zapisywać się na adorację Najświętszego Sakramentu w I piątek stycznia

9. Prasa katolicka – wszystkie gazety z wyjątkiem „Idziemy” są w podwyższonej cenie – 10zł.