AKTUALNOŚCI

VIII Niedziela Zwykła 27 lutego 2022r.

2022-02-27

1. Dziś po Mszy św. o 10.15 spotkanie rodziców najstarszej grupy kandydatów do Bierzmowania, natomiast o 17 na plebanii spotkanie synodalne – serdecznie zapraszam.

2. W środę popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 10.15 i 18. Kancelaria będzie nieczynna. Papież zachęca nas do tego, aby ten dzień był dniem postu i modlitwy o pokój na Ukrainie. Ofiary, jakie złożymy na tacę będą przeznaczone na pomoc uchodźcom z tego kraju. Przez cały Wielki Post Droga Krzyżowa w piątki o 17.30 a Gorzkie Żale w niedziele o 16.30.

3. Jak co roku Caritas przygotowała skarbonki na Jałmużnę Wielkopostną. Są one dostępne na stoliku pod chórem. Ofiary z nich będą przeznaczone na pomoc dla seniorów. W zakrystii natomiast można otrzymać Zdrapki Wielkopostne z propozycjami pomocy w różnych wielkopostnych postanowieniach.

4. Jest jeszcze kilka wolnych godzin na adorację Najświętszego Sakramentu z piątku na sobotę. Można zapisywać się w zakrystii.

5. Za tydzień na Mszę św. o 12.00 zapraszam dzieci I-Komunijne wraz z rodzicami. Po Mszy św. spotkanie dla nich.

6. Ofiary złożone na tacę w następną niedzielę będą przeznaczone na budujące się w naszej diecezji kościoły.

7. Miło mi poinformować, że w piątek w katedrze dwóch ministrantów z naszej parafii zostało przez ks. bp. Ireneusza Pękalskiego wprowadzonych w posługę lektora. Są to: Stanisław Skibicki i Mateusz Nowak. serdecznie im gratulujemy i ufamy, że z radością będą pełnić tę posługę w naszej parafii.

W związku z wojną na Ukrainie ks. Abp zaprasza dziś na Mszę św. o pokój. Rozpocznie się ona w katedrze o godz. 19. W naszej kaplicy od jutra codziennie po Mszach św. w dni powszednie będziemy w tej intencji odmawiać Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Dziś w godz. 10-14 do strażnicy OSP Mileszki można przynosić dary jako pomoc dla Ukraińców. Podobną zbiórkę organizuje też Caritas – można więc będzie w dni powszednie przynosić dary do parafii w godzinach otwarcia kancelarii. Kto chciałby służyć jakąkolwiek pomocą, np. w postaci przewożenia tych darów do Caritas, ich przenoszenia czy w jakiejkolwiek innej formie, zapraszam jutro na godz. 19 na spotkanie organizacyjne na plebanii. Będą na pewno także tworzone „banki adresów” osób, które chciałyby przyjąć uchodźców z Ukrainy – jeśli byłyby u nas w parafii takie osoby, to proszę o kontakt. Bieżące informacje będziemy starali się przekazywać za pośrednictwem internetu.