AKTUALNOŚCI

I Niedziela Wielkiego Postu 6 marca 2022r.

2022-03-06

1. Dzisiaj po mszy św. o 12 spotkanie dzieci I-Komunijnych i ich rodziców.

2. Serdecznie zapraszam na nabożeństwa wielkopostne. W niedziele o 16.30 Gorzkie Żale z nauką pasyjną a w piątki o 17.30 Droga Krzyżowa. Przypominam, że w piątki po Mszy św. jest możliwość spowiedzi do 19.30. Na stoliku przy wyjściu są jeszcze dostępne skarbonki Caritas na Jałmużnę Wielkopostną oraz zdrapki.

3. We wtorek, z racji Dnia Kobiet Msza św. w int. Pań o 18 – serdecznie zapraszam

4. Za tydzień po Mszy św. o 9.30 wymiana tajemnic różańcowych.

5. W następną niedzielę będzie także zbiórka ofiar do puszek dla Misjonarzy Polskich pracujących w Afryce.
Kilka rodzin z naszej parafii już przyjęło pod swój dach uchodźców z Ukrainy. Zrobiły też dla nich częściowe zakupy najpotrzebniejszych rzeczy. Jeśli ktoś chciałby finansowo wesprzeć te rodziny, można to zrobić przez wpłatę na konto parafii z tytułem „Ukraina”. Mogę też skontaktować bezpośrednio z tymi rodzinami, jeśli ktoś chciałby dołożyć się do poczynionych już zakupów. Wciąż można też za pośrednictwem parafii zgłaszać chęć przyjęcia pod swój dach uchodźców. Kilka przygotowanych przez Caritas formularzy zgłoszeniowych jest dostępnych w zakrystii. Mogę przesłać je również mailowo. Po wypełnieniu przynosimy je do kancelarii lub odsyłamy również drogą internetową. Pamiętajmy też w modlitwie o błaganiu Boga o pokój na Ukrainie. W naszej kaplicy codziennie po Mszach św. odmawiamy w tej intencji Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
Potrzebna jest podkładka podwyższająca dla starszego dziecka na fotel do samochodu

W związku z przyjęciem do szkoły w minionym tygodniu 11 uczniów z Ukrainy (w następnym tygodniu ich liczba się zwiększy, bo otrzymujemy kolejne telefony), z regionów objętych konfliktem zbrojnym, przedstawiam wszystkim Państwu propozycję wsparcia finansowego tych rodzin.
Ze środków Stowarzyszenia zostały zakupione dla tych uczniów podstawowe zakupy do szkoły - plecaki, obuwie, przybory szkolne, strój na wf, Przyjechali tak jak stali, mieli chwilę na spakowanie tylko podstawowych rzeczy. Do końca nie wierzyli w rozpoczęcie wojny. Zostawili wszystko co mieli…. Nie tylko rzeczy materialne.... Jednak choć tyle możemy zrobić, by pomóc tym osobom.
konto do zbiórki, to konto Stowarzyszenia TOM
Santander Bank: 84 1090 2705 0000 0001 3750 3211
Każdą wpłatę proszę oznaczać tytułem: „pomoc rodzinom z Ukrainy”.
Za zebrane środki kupimy podstawowe artykuły oraz ufundujemy obiady dzieciom. Wszystkie środki rozliczymy co do złotówki.
Wiem, że jest ogromna rzesza wspaniałych ludzi w naszym osiedlu i za wszystko z góry Państwu dziękuje w imieniu rodzin poszkodowanych.
Dyrektor Renata Drozdowska