AKTUALNOŚCI

Niedziela Palmowa 10 kwietnia 2022r.

2022-04-10

1. Dzisiaj przy wyjściu z kaplicy odbywa się zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Ochrony Macierzyństwa świadczący pomoc samotnym matkom.

2. Na godz. 18 zapraszam na plebanię na kolejne spotkanie synodalne.

3. We wtorek o 19 będziemy przygotowywali dekoracje świąteczne a w środę po mszy św. zaplanowane jest sprzątanie kaplicy. Kto może, to gorąco proszę pomoc w obydwa dni.

4. Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Szczególną jego część stanowi Triduum Paschalne.

W Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej o 18.

W Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej również o 18.

W Wielką Sobotę Wigilia Paschalna o 22. Po niej procesja rezurekcyjna z kaplicy do skrzyżowania Pomorskiej z Frezjową, gdzie nastąpi błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem na 4 strony świata i zakończenie procesji. Na Liturgię Wigilii Paschalnej przynieśmy ze sobą świece.

Postarajmy się jeszcze w dniach poprzedzających Triduum przystąpić do spowiedzi. Do Wielkiej Środy włącznie spowiedź pół godziny przed Mszą św.

W Wielki Czwartek i Piątek kancelaria będzie nieczynna.

5. W Wielki Piątek rozpoczniemy nowennę przed Świętem Miłosierdzia. Potrwa ona do soboty po Wielkanocy.

6. Jeśli chodzi o święcenie pokarmów, odbędzie się ono tylko w kaplicy od 9 do 15 co pół godziny. Nie będą wystawiane stoły, każdy z nas będzie trzymał własny koszyczek.

7. W Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny Msze św. według porządku niedzielnego: 8, 10.15 i 12. W Poniedziałek Wielkanocny tradycyjnie złożymy ofiary do puszek na KUL i inne uczelnie katolickie w Polsce.

8. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego z ul. Mileszki 750zł. oraz w ubiegłą niedzielę do puszki 639zł.

9. Zapraszam do przeżywania świętych tajemnic naszej wiary wszystkich parafian. Strażaków serdecznie proszę o podtrzymanie tradycji warty przy Grobie Pańskim, Zapraszam Służbę Liturgiczną, chór, ale także wszystkich do włączenia się w przygotowania i jak najlepsze przeżycie Triduum Paschalnego i Wielkanocy.