AKTUALNOŚCI

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 17 kwietnia 2022

2022-04-17

1. Dzisiaj i jutro Msze św. o 8 i 10.15, 12. Jutro odbędzie się tradycyjna zbiórka ofiar do puszek na KUL i inne uczelnie katolickie w Polsce.

2. W tym tygodniu, codziennie po Mszach św. popołudniowych będziemy kontynuować modlitwy związane z nowenną do Miłosierdzia Bożego. Dzisiaj i jutro zostaną one odprawione po Mszy św. o godz. 10.15.

3. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia, zgodnie więc z zapowiedzią, osoby, które na początku Wielkiego Postu brały skarbonki na jałmużnę mogą je przynieść i złożyć przed ołtarzem. Ofiary, jakie złożymy na tacę będą przeznaczone na WSD w Łodzi. Niedziela Miłosierdzia Bożego jest od kilku lat obchodzona jako Święto wolontariuszy. W bieżącym roku przypada ona 24 kwietnia i otrzymała nazwę " Dzień Dobra". W całej Polsce odbędą się w tym dniu różne inicjatywy: pikniki, zawody sportowe, gry terenowe. W naszej parafii w przyszłą niedzielę wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas współdziałając ze Szkolnym kołem PCK i harcerzami zapraszają na poczęstunek, który będzie miał miejsce w harcerskich namiotach obok kaplicy. Przygotowano także gadżety związane z tym dniem. Równocześnie wolontariusze będą zbierać do puszek ofiary pieniężne, które zostaną przekazane na potrzeby Ochronki Bałuckiej. Siostry Salezjanki od wielu lat prowadzą Dom Dziecka, udzielają pomocy potrzebującym rodzinom, a obecnie goszczą w swoim domu i pomagają uchodźcom z Ukrainy. Zapraszamy do udziału w akcji "Dzień dobra". Inicjatorką i koordynatorką akcji w naszej parafii jest p. Iza Pawlak, której serdecznie dziękujemy za jej zorganizowanie.

4. W następną niedzielę po Mszy św. o 10.15 spotkanie najstarszej grupy kandydatów do Bierzmowania.

5. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego wyglądu naszej świątyni i wspaniałego przebiegu dzisiejszej Uroczystości i całego Triduum Paschalnego: ks. Kanonikowi za wszelką pomoc, paniom, które wysprzątały kaplicę; za wykonanie dekoracji p. Monice Cupryn i Marii Kaczmarek. P. Pawłowi, naszemu kościelnemu i p. Annie, naszej organistce, chórzystom pod dyrekcją p. Izy, ministrantom. P. Adamowi, który wkrótce zostanie stałym diakonem za pomoc przy święceniu pokarmów, Strażakom za pełnienie warty honorowej przy Grobie Pańskim.