AKTUALNOŚCI

VI Niedziela Wielkanocna 22 maja 2022r.

2022-05-22

1. Dziś o 18 na plebanii spotkanie Rady Parafialnej.

2. We wtorek na godz. 18 serdecznie zapraszam na Mszę św. dziękczynną z racji 25-tej rocznicy święceń kapłańskich. Po Eucharystii zapraszam również na słodki poczęstunek w salce na plebanii.

3. W piątek o 19 na plebanii spotkanie najstarszej grupy kandydatów do Bierzmowania. W tym dniu rozpoczniemy także nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego.

4. W sobotę o 10 w Bazylice Archikatedralnej nasz parafianin Adam Surma przyjmie święcenia diakonatu. W jego imieniu serdecznie zapraszamy do udziału w tej uroczystości. Kto chciałby dołożyć do parafialnego prezentu dla niego, może wrzucić dziś swoją „składkę” do puszki.

5. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca, złożymy więc ofiary w ramach tacy gospodarczej. Będzie też przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na wakacyjną akcję Caritas obejmującą dzieci z biednych rodzin.

6. Z inicjatywy mieszkańców ulic: Popielarnia, Sołecka, Pomorska, Goryczkowa, Mileszki, Bratkowa i Wiączyń Dolny oraz z ich ofiar został wykonany nowy krzyż u wylotu ulicy Mileszki. Wykonał go p. Andrzej pracujący przy budowie kościoła a postawiony został z pomocą naszej Straży. Za inicjatywę, ofiary i wykonanie serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym. Państwu Lachom dziękuję również za użyczenie sprzętu, który pomógł w jego ustawieniu. Poświęcenie krzyża planujemy podczas Bożego Ciała – przy ostatnim ołtarzu.
Serdecznie dziękuję za zapewnienia o modlitwie w intencji odbudowy kościoła i za składane zarówno na ten cel, jak i bieżące funkcjonowanie parafii ofiary. W tym tygodniu w wysokości 1180zł. Serdeczne Bóg zapłać.