AKTUALNOŚCI

Wniebowstąpienie Pańskie 29 maja 2022r.

2022-05-29

1. Wczoraj nasz parafianin, Adam Surma przyjął święcenia diakonatu, stając się tym samym diakonem stałym. Wraz ze święceniami otrzymał m.in. przywilej głoszenia Słowa Bożego, błogosławienia związków małżeńskich i prowadzenia pogrzebów. Życzymy mu, by jak najgorliwiej wypełniał wynikające ze święceń zadania.

2. Od minionego piątku przeżywamy Nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego. Modlitwy z nią związane odmawiamy codziennie podczas nabożeństw majowych.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Wizyty u chorych od godz. 9, spowiedź w kaplicy od 17.30. Nie będzie w tym miesiącu 24-godzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu ze względu na przygotowania kaplicy do uroczystości komunijnej. Będzie natomiast dodatkowa Msza św. w następną niedzielę o 20, ale bez poprzedzającej ją adoracji i medytacji Słowa.

4. Za tydzień na Mszy św. o 12 I Komunia Św. dzieci z naszej parafii a za 2 tygodnie rocznica I Komunii św.

5. Zbliżamy się do uroczystości Bożego Ciała. Serdecznie proszę o przynoszenie kwiatków do sypania podczas procesji.

6. Osobom uczestniczącym w programie „Pierwszy Krok” przypominam o wpłatach na kolejny miesiąc. Organizatorzy tej akcji proszą nas również o podtrzymanie wpłat w okresie wakacyjnym.

7. Serdecznie dziękuję za ofiary na potrzeby parafii w wysokości 430zł. Za tydzień złożymy do puszki ofiary na powstającą w Warszawie świątynię Opatrzności Bożej.

8. Zapowiedzi Przedślubne: Bartosz Biblis, kawaler z par. MB Królowej Polski w Bedoniu i Dominika Kartasińska, panna z p.tut.

9. W najbliższy wtorek przy OSP Mileszki będą przeprowadzone badania mammograficzne. Należy dokonać wcześniej rejestracji pod numerem telefonu: 42 254 64 17. Zaproszenie jest kierowane do pań, które urodziły się pomiędzy 1953 a 1972r. i w ciągu ostatnich 2 lat nie miały badań mammograficznych.