AKTUALNOŚCI

Trójcy Przenajświętszej 12 czerwca 2022r.

2022-06-13

1. Dziś po Mszy św. o 10.15 wymiana tajemnic różańcowych. Odmówimy też razem jedną tajemnicę różańca świętego.

2. Jutro 13-ty dzień miesiąca. W rocznicę kolejnych objawień MB w Fatimie zgromadzimy się na modlitwie różańcowej.

3. W czwartek będziemy przeżywali Boże Ciało. Mamy już zgodę policji na trasę procesji, ale jest z jej strony prośba do strażaków o pokierowanie ruchem. Serdecznie proszę zarówno o przygotowanie ołtarzy, trasy procesji, jak i zaangażowanie w samą procesję wszystkich, którzy czynili to w poprzednich latach, a więc i OSP i chór i ministrantów i dziewczynki sypiące kwiatki (zapraszamy je w czwartek na 10 w okolice kaplicy). Serdecznie proszę również mężczyzn o wzięcie chorągwi. Po skończonej procesji – ok. 13.00 Msza św., po której odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Jezusowego. Po południu nie będzie już ani Mszy św. ani nabożeństwa.

4. Za tydzień po Mszy św. o 10.15 spotkanie najmłodszej grupy kandydatów do Bierzmowania.

5. Zapowiedzi przedślubne: Norbert Ubysz, kaw. z par. św. Barbary w Głownie i Marta Kegler, panna z p.tut.; Adrian Lisik, kaw. z par. św. Katarzyny w Koluszkach i Klaudia Domańska, panna z p.tut.

6. W następną niedzielę w naszej parafii będziemy gościć dr Radosława Malinowskiego i ks. Polikarpa Opiyo z organizacji HAART Kenia
Ks. Polikarp - z diecezji Lira (Uganda) oraz Dr Malinowski - na co dzień mieszkający w Kenii podzielą się swoim doświadczeniem misji oraz walki z handlem ludźmi w Afryce. Organizacja, w której pracują, przy współpracy z Pomocą Kościołowi w Potrzebie od 12 lat walczy z nowoczesnym niewolnictwem. HAART Kenia pomógł ponad 700 ofiarom tego procederu, którego ofiarami padają głównie kobiety i dzieci. Przy współpracy z lokalnym kościołem prowadzone jest schronisko dla ofiar niewolnictwa, gdzie umieszczane są uratowane z niewoli ofiary. Jest to jedyne tego typu schronisko w całym kraju. Będziemy mogli wesprzeć ich działanie również swoją ofiarą materialną.
7. Prasa katolicka. Na stoliku oprócz prasy cotygodniowej dostępny jest specjalny nr „Gościa Niedzielnego” poświęcony cudom eucharystycznym. Jego cena to 12zł.
Jutro o 17.30 w Sali OSP kolejne spotkanie dotyczące przebiegu trasy szybkiej kolei.