AKTUALNOŚCI

XXVII Niedziela Zwykła 2 Października 2022r.

2022-10-02

1. Dziś po mszy św. o 12 spotkanie rodziców dzieci I-Komunijnych. Jest to I niedziela miesiąca a więc będzie dodatkowa Msza św. o 20 ale nie będzie przed nią adoracji Najświętszego Sakramentu ani medytacji Słowa.

2. We wtorek o 19 na plebanii spotkanie młodzieży kl. VII i starszych, która chciałaby rozpocząć przygotowanie do Bierzmowania w naszej parafii. Spotkanie starszej grupy kandydatów będzie w niedzielę 23.10.

3. W piątek, również o 19 na plebanii spotkanie dzieci szkół podstawowych z dowolnej klasy, które chciałyby włączyć się do dziecięcej scholi, którą mamy nadzieję na nowo powołać do życia.

4. W tym tygodniu I czwartek i piątek miesiąca. W czwartek zapraszam do modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne, w piątek wizyty u chorych od godz. 9 a spowiedź w kaplicy od 17.30. Są jeszcze wolne godziny na adorację Najświętszego Sakramentu z piątku na sobotę.

5. Za tydzień druga niedziela miesiąca, a więc po Mszy św. o 10.15 będzie wymiana tajemnic różańcowych. Rozpoczęliśmy październik, a wraz z nim nabożeństwa różańcowe. Zapraszamy na nie codziennie po Mszach św. Wyjątkiem będzie najbliższa sobota – różaniec odmówimy na zakończenie adoracji, o 17.30.

6. Możemy już podawać swoich zmarłych do modlitwy wypominkowej. Obok wypominków rocznych i jednorazowych można też podawać do wypominków oktawalnych – za tych zmarłych od 1 do 8.11. będzie codziennie odprawiana Msza św. połączona z wypominkami. Od wczoraj można również rezerwować terminy Mszy św. na następny rok.

7. Serdecznie dziękuję za złożoną w minionym tygodniu ofiarę na kościół w wysokości 1100zł.

8. Prasa katolicka (jest dostępne okolicznościowe wydanie „Gościa Niedzielnego” poświęcone św. Faustynie w cenie 12zł. oraz nowy nr czasopisma „Różaniec”).