AKTUALNOŚCI

IV Niedziela Adwentu 18 grudnia 2022r.

2022-12-18

1. Rozpoczęliśmy ostatni tydzień Adwentu. We wtorek od godz. 9 zaplanowane są wizyty u chorych, do których kapłan nie przyjeżdża w I piątki. Adresy osób, które chciałyby skorzystać z sakramentów przed świętami można zgłaszać u ks. proboszcza.

2. W piątek na godzinę 18.45 bardzo serdecznie proszę o pomoc przy ubieraniu choinek i ustawianiu żłóbka.

3. W sobotę Wigilia, serdecznie zapraszam przez te kilka dni na roraty na godz. 7. Zachęcam również do korzystania ze spowiedzi, zarówno przed roratami, jak i przed popołudniową Mszą św.

4. Pasterka tradycyjnie o godz. 24. W tym roku ze względu na prowadzone wewnątrz kościoła prace budowlane, zapraszam do kaplicy.

5. W pierwsze Święto Msze św. o 10.15 i 12 a w drugi dzień świąteczny o 8, 10.15 i 12.

6. Po Nowym Roku rozpoczniemy kolędę, ale tak jak już wspominałem wizyty są przewidziane tylko po wcześniejszym zaproszeniu. Ułożony zostanie program kolędy z określeniem, w które dni, na których ulicach i wtedy udam się do osób, które wyrażą taką chęć z tych właśnie ulic. W miarę możliwości proszę o wcześniejsze zgłaszanie się, tak, żeby było możliwe rozplanowanie czasu poszczególnych wizyt. Będą również – podobnie jak w ubiegłym roku – modlitwy kolędowe w intencji mieszkańców o 18 w kaplicy.

7. Serdecznie dziękuję za złożone w minionym tygodniu ofiary na kościół w łącznej wysokości 1280zł.

8. Zachęcam do nabywania pozostałych jeszcze świec Caritas oraz czekoladowych mikołajów, jak również najnowszych numerów prasy katolickiej.