AKTUALNOŚCI

V Niedziela Wielkiego Postu 26 marca 2023r.

2023-03-26

1. W związku z wczorajszym Dniem Świętości Życia, odbywa się dziś w naszej diecezji zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Ochrony Życia.

2. Dziś po Mszy św. o 10.15 spotkanie kandydatów do Bierzmowania a w przyszłą niedzielę po Mszy św. o 12 dzieci I-Komunijnych.

3. Za tydzień Niedziela Męki Pańskiej połączona z obrzędem błogosławieństwa palm na każdej Mszy św. Będzie to pierwsza niedziela miesiąca, tak więc będzie dodatkowa Eucharystia o godz. 20 poprzedzona adoracją Najświętszego Sakramentu i medytacją Słowa. W związku z tym, że I piątek kwietnia zbiega się z Wielkim Piątkiem, nie będzie 24-godzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu, ale chętnych zapraszamy do wpisywania się na adorację po Liturgii Męki Pańskiej do północy. Z tego samego powodu wizyty u chorych będą w najbliższy piątek od 9.

4. Zbliża się Triduum Paschalne. W Wielki Czwartek i Wielki Piątek Liturgia będzie się rozpoczynać o 18 a w Wielką Sobotę o 22 i zakończy się procesją rezurekcyjną, nie będzie więc Rezurekcji w Wielkanoc o godz. 6 rano. Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę będzie tylko w kaplicy.

5. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego i na Boże Ciało mieszkańcom ul. Malowniczej w wysokości 1730zł i osobom indywidualnym - 250zł. Jeśli ktoś chciałby złożyć ofiarę na kwiaty do puszki, to taka możliwość będzie za tydzień po Mszach św.

6. W związku z licznymi pytaniami o to, jak przebiegają prace wewnątrz odbudowywanego kościoła, za tydzień po Mszach św. przedpołudniowych planujemy zorganizowanie „dnia otwartych drzwi” – będzie możliwość przekonania się na własne oczy, jaki jest etap prac.

Szkolne Koło Caritas z opiekunem Izą Pawlak zaprasza do udziału w kiermaszu świątecznym, który odbędzie się w przyszłą niedzielę 02.04 po każdej Mszy Świętej. Na kiermaszu będzie można zakupić świąteczne stroiki przygotowane przez uczniów miejscowej szkoły oraz zioła w doniczkach.
Szkoła bierze udział w programie Caritas Polska pod hasłem " Szkoła - szkole".
Dochód zostanie przekazany na pomoc w odbudowie szkoły w Aleppo w Syrii.
Zapraszamy do udziału.