AKTUALNOŚCI

Niedziela Palmowa 2 kwietnia 2023r.

2023-04-02

1. Dzisiaj przy wyjściu z kaplicy odbywa się zbiórka ofiar do puszek na kwiaty i dekoracje Grobu Pańskiego.

2. Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Szczególną jego część stanowi Triduum Paschalne. W Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej o 18, w Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej również o 18 a w Wielką Sobotę Wigilia Paschalna o 22. Po niej procesja rezurekcyjna z kaplicy do skrzyżowania Pomorskiej z Frezjową, gdzie nastąpi błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem na 4 strony świata i zakończenie procesji. Na Liturgię Wigilii Paschalnej przynieśmy ze sobą świece. Postarajmy się jeszcze w dniach poprzedzających Triduum przystąpić do spowiedzi. Do Wielkiej Środy włącznie spowiedź pół godziny przed Mszą św. W Wielki Czwartek i Piątek kancelaria będzie nieczynna.

3. W Wielki Piątek rozpoczniemy nowennę przed Świętem Miłosierdzia. Potrwa ona do soboty po Wielkanocy. Przypominam, że w tym dniu można zapisać się na godzinę adoracji od zakończenia Liturgii Meki Pańskiej do północy.

4. Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę, odbędzie się w kaplicy od 9 do 15 co pół godziny. Nie będą wystawiane stoły, każdy z nas będzie trzymał własny koszyczek.

5. W Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny Msze św. według porządku niedzielnego: 8, 10.15 i 12. W Poniedziałek Wielkanocny tradycyjnie złożymy ofiary do puszek na KUL i inne uczelnie katolickie w Polsce.

6. Zapraszam do przeżywania świętych tajemnic naszej wiary wszystkich parafian. Strażaków serdecznie proszę o podtrzymanie tradycji warty przy Grobie Pańskim, Zapraszam Służbę Liturgiczną, chór, ale także wszystkich do włączenia się w przygotowania i jak najlepsze przeżycie Triduum Paschalnego i Wielkanocy.

7. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone na kościół w minionym miesiącu w wysokości 5050zł.

8. Zapowiedzi przedślubne: Hubert Zaręba, kaw. z par. św. Łukasza w Drzewicy i Aleksandra Majewska, panna z par. tut.; Sławomir Szwed, kaw. z par. tut., Joanna Orłowska, panna z par. tut.