AKTUALNOŚCI

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 9 kwietnia 2023

2023-04-09

1. Dzisiaj i jutro Msze św. o 8 i 10.15, 12. Jutro odbędzie się tradycyjna zbiórka ofiar do puszek na KUL i inne uczelnie katolickie w Polsce.

2. Dziś 2 niedziela miesiąca – przypominam o zmianie tajemnic różańcowych, tym razem bez wspólnego spotkania.

3. W tym tygodniu, codziennie po Mszach św. popołudniowych będziemy kontynuować modlitwy związane z nowenną do Miłosierdzia Bożego. Dzisiaj i jutro zostaną one odprawione po Mszy św. o godz. 10.15.

4. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia, zgodnie więc z zapowiedzią, osoby, które na początku Wielkiego Postu brały skarbonki na jałmużnę mogą je przynieść i złożyć przed ołtarzem. Ofiary, jakie złożymy na tacę będą przeznaczone na WSD w Łodzi.

5. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego wyglądu naszej świątyni i wspaniałego przebiegu dzisiejszej Uroczystości i całego Triduum Paschalnego: diakonowi Adamowi, paniom, które wysprzątały kaplicę; za wykonanie dekoracji p. Monice Cupryn i Marii Kaczmarek. P. Pawłowi, naszemu kościelnemu i p. Annie, naszej organistce, chórzystom pod dyrekcją p. Agnieszki Janowskiej, ministrantom, Strażakom za pełnienie warty honorowej przy Grobie Pańskim. Dziękuję również za złożone w minionym tygodniu ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego w wysokości 809zł.

6. Zapowiedzi przedślubne: Hubert Zaręba, kaw. z par. św. Łukasza w Drzewicy i Aleksandra Majewska, panna z par. tut.; Sławomir Szwed, kaw. z par. tut., Joanna Orłowska, panna z par. tut.