AKTUALNOŚCI

V Niedziela Wielkanocna 7 maja 2023r.

2023-05-07

1. Trwamy w miesiącu szczególnie poświęconym Matce Bożej. W kaplicy nabożeństwa są codziennie po Mszy św. popołudniowej, czyli w niedziele ok. 17.45 a w dni powszednie ok. 18.30. Zachęcamy też do wspólnej modlitwy w domu. Pamiętajmy też w modlitwie o maturzystach w czasie trwania egzaminów – nie tylko o ich dobre zdanie, ale też dobry wybór dalszej drogi życiowej.

2. Dziś I niedziela miesiąca, a więc o godz. 20 dodatkowa Msza św. poprzedzona indywidualną adoracją i Medytacją Słowa.

3. Jutro w Liturgii Uroczystość św. Stanisława – głównego patrona Polski.

4. W sobotę przypada kolejna rocznica objawień MB w Fatimie. Podobnie, jak w ubiegłych latach, 13-tego dnia miesiąca od maja do października będziemy gromadzić się na modlitwie różańcowej o ducha pokuty i nawrócenia oraz o pokój na świecie.

5. Spotkanie dla dzieci I-Komunijnych i ich rodziców wyjątkowo przeniesione jest na następną niedzielę na godz. 12. Wcześniej – po Mszy św. o 10.15 wymiana tajemnic różańcowych.
W dniach 26-27 maja ks. Dominik z par. MB Różańcowej organizuje pielgrzymkę do Niepołomic (zamek), Krzesławic (dworek Jana Matejki), Mogiły (klasztor ojców Cystersów), Wadowic, Łagiewnik. Koszt 300 zł. Telefon kontaktowy do ks. Dominika można otrzymać w kancelarii parafialnej.