AKTUALNOŚCI

Wniebowstąpienie Pańskie 21 maja 2023r.

2023-05-21

1. Od piątku przeżywamy Nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego. Modlitwy z nią związane odmawiamy codziennie podczas nabożeństw majowych.

2. Jutro o 19.30 w salce na plebanii spotkanie Parafialnej Rady Ekonomicznej, na które zapraszam wszystkich radnych. Planujemy również utworzenie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Jeśli ktoś czuje, że mógłby w ten sposób zaangażować się w życie parafii to serdecznie zapraszam najpierw do kontaktu indywidualnego ze mną.

3. W najbliższy piątek przypada Dzień Matki. Pamiętajmy w tym dniu w modlitwie o naszych mamach – tych żyjących i zmarłych.

4. Ostatnie przed wakacjami spotkanie kandydatów do Bierzmowania wyjątkowo odbędzie się nie za tydzień, ale za 2 tygodnie, czyli 4.06. po Mszy św. o 10.15.

5. Zbliżamy się do uroczystości Bożego Ciała. Serdecznie proszę o przynoszenie kwiatków do sypania podczas procesji.

6. Osobom uczestniczącym w programie „Pierwszy Krok” przypominam o wpłatach na kolejny miesiąc. Organizatorzy tej akcji proszą nas również o podtrzymanie wpłat w okresie wakacyjnym.

7. Z piątku na sobotę – 9/10.06 będziemy w naszej diecezji przeżywali Święto Eucharystii, połączone z 24-godzinną adoracją Najświętszego Sakramentu, w związku z czym nasza parafialna adoracja zostaje przesunięta o tydzień. Będzie można zapisywać się na nią od następnej niedzieli.