AKTUALNOŚCI

Trójcy Przenajświętszej 4 czerwca 2023r.

2023-06-04

1. Dziś na Mszy św. o 12.00 dzieci z naszej parafii przyjmą I Komunię św. a za tydzień o tej samej godzinie Rocznica Komunii.

2. W całej Polsce odbywa się dzisiaj zbiórka ofiar do puszek na powstającą w Warszawie bazylikę Opatrzności Bożej, natomiast za tydzień taca będzie przeznaczona na budujące się w naszej diecezji kościoły a do puszki złożymy ofiary na wakacyjną akcję Caritas.

3. W czwartek będziemy przeżywali Boże Ciało. Trasa procesji, mimo trwającego remontu ul. Pomorskiej będzie zbliżona do ubiegłorocznej, zmieni się tylko odrobinę lokalizacja II ołtarz. Serdecznie proszę zarówno o przygotowanie ołtarzy, trasy procesji, jak i zaangażowanie w samą procesję wszystkich, którzy czynili to w poprzednich latach, a więc i OSP i chór i ministrantów i dziewczynki sypiące kwiatki (zapraszamy je w czwartek na 10 w okolice kaplicy). Serdecznie proszę również mężczyzn o wzięcie chorągwi. Po skończonej procesji – ok. 13.00 Msza św., po której odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Jezusowego. Po południu nie będzie już ani Mszy św. ani nabożeństwa.

4. Jest jeszcze dużo wolnych godzin na 24-godzinna adorację Najświętszego Sakramentu z piątku na sobotę. Serdecznie zapraszamy do zapisywania się. W tym dniu cała nasza diecezja przeżywa Święto Eucharystii. W ramach jego obchodów zapraszamy na wspólny różaniec w sobotę o 12 i koronkę do Miłosierdzia Bożego o 15. Nabożeństwo czerwcowe będzie na zakończenie adoracji – o 17.45.

5. Za tydzień po Mszy św. o 10.15 wymiana tajemnic różańcowych.

6. Serdecznie dziękuję za złożone w maju ofiary na budowę kościoła w łącznej wysokości 5400zł. oraz za złożone tydzień temu ofiary na kwiaty do ołtarzy Bożego Ciała w wysokości 665zł.