AKTUALNOŚCI

XII Niedziela Zwykła 25 czerwca 2023r.

2023-06-25

1. Od dzisiaj do października nie będzie w niedziele Mszy św. popołudniowych. Nabożeństwo Czerwcowe będzie odprawione dziś po Mszy św. o 12.

2. W czwartek, w uroczystość św. Piotra i Pawła o 18 Msza św. w int. ks. Kanonika z racji kolejnej rocznicy święceń kapłańskich oraz w int. solenizantów. Serdecznie zapraszamy. Zgodnie ze zwyczajem złożymy w tym dniu ofiary na tacę w ramach tzw. daniny św. Piotra, a więc z przeznaczeniem na cele Stolicy Apostolskiej.

3. Można już zapisywać się na 24-godzinną adorację Najświętszego Sakramentu w I piątek i sobotę lipca czyli 7/8.07. Serdecznie zapraszam zarówno osoby, które każdego miesiąca w niej uczestniczą, jak i tych, którzy jeszcze takiej okazji nie mieli.

4. Za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca. Podtrzymujemy w okresie wakacyjnym Msze św. o 20, ale bez wcześniejszej adoracji i medytacji Słowa.

5. Zapowiedzi przedślubne: Łukasz Sztajer, kaw. z p. św. Alberta. i Sylwia Woś, panna z p. tutejszej.

6. Miło mi poinformować, że przyznano nam kolejną dotację z Urzędu Marszałkowskiego na prace trwające we wnętrzu kościoła. Dotacja ta wyniesie 100 tys. zł., ale warunkiem jej otrzymania jest nasz wkład własny w takiej samej wysokości, dlatego serdecznie dziękuję za każdą ofiarę składaną na odbudowę naszego kościoła.