AKTUALNOŚCI

XVI Niedziela Zwykła 23. lipca 2023r.

2023-07-23

1. 25.07. wspominamy św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Tradycyjny obrzęd błogosławieństwa pojazdów będzie miał miejsce dziś po Mszach św. Ofiary jakie złożymy przy tej okazji będą przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy. Jest to coroczna akcja Fundacji Miva. Możemy też wziąć pamiątkowy breloczek ze św. Krzysztofem.

2. W środę w Liturgii będziemy wspominać św. Joachima i Annę, rodziców NMP. Na Mszy św. o 18 będziemy modlić się w intencji solenizantek, na czele z p. Organistką. Serdecznie zapraszam.

3. W piątek o godz. 10 przed kościołem zostanie nam wręczony przez p. marszałka Piotra Adamczyka symboliczny czek na dotację w wysokości 100tys. zł. Kto może, to serdecznie zapraszam kilka minut przed 10 na plac przy kościele.

4. W następną niedzielę odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na dzieła prowadzone przez Caritas.

5. Na stoliku przy wyjściu z kaplicy zostały wyłożone torby w związku z akcją Caritas – „Tornister pełen uśmiechu”. Kto chciałby włączyć się w tę akcję pomocy dzieciom, może zabrać jedną z nich do domu, zakupić wymienione na niej artykuły i dostarczyć do parafii lub bezpośrednio do Caritas.

6. Osobom uczestniczącym w programie stypendialnym „Pierwszy Krok” przypominam o wpłatach na kolejny miesiąc.

7. W zakrystii można już zapisywać się na adorację Najświętszego Sakramentu w pierwszy piątek sierpnia – 4/5.08.