AKTUALNOŚCI

XVIII Niedziela Zwykła 6 sierpnia 2023r.

2023-08-06

1. Przeżywamy dziś święto Przemienienia Pańskiego. Niech będzie ono dla nas okazją do wzmocnienia naszej więzi z Panem Jezusem.

2. Jest to pierwsza niedziela miesiąca, a więc o 20 Msza św. w int. parafian i ofiarodawców a także o zdrowie dla ks. Kanonika.

3. Za tydzień druga niedziela miesiąca. Po Mszy św. o 10.15 wymiana tajemnic różańcowych. Będzie to jednocześnie 13-ty dzień miesiąca, a więc rocznica objawień MB w Fatimie, odmówimy więc razem różaniec o pokój na świecie.

4. Rozpoczynamy zapisy dla osób, które w nowym roku szkolnym będą chciały wspierać fundusz stypendialny „Pierwszy Krok” świadczący pomoc w zdobyciu wykształcenia dla dzieci i młodzieży z Libanu. Organizatorzy proszą o comiesięczne wpłaty na jedno dziecko w wysokości 80zł. Ponieważ będziemy wpłacać wspólną ofiarę, dlatego można też włączyć się w to wsparcie deklarując mniejszą kwotę. Ważne, żeby była to kwota, którą będziemy wpłacać przez rok – od września bieżącego roku do sierpnia przyszłego roku.

5. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone na budowę kościoła w lipcu w wysokości 4280 + 2609 w ramach tacy gospodarczej.

6. Ponawiamy prośbę sprzed tygodnia o przekazanie informacji, że poszukiwana jest osoba do opieki nad starszą kobietą na Stokach. Rodzina oferuje zamieszkanie, wyżywienie i wynagrodzenie. Może być to osoba z Ukrainy, choć miło byłoby, gdyby cieszyła się jakimś zaufaniem osoby polecającej. Telefon kontaktowy do rodziny: 696365860.