AKTUALNOŚCI

XIX Niedziela Zwykła 13 sierpnia 2023r.

2023-08-13

1. Dziś przypada rocznica kolejnych objawień Matki Bożej w Fatimie. W związku z tym zapraszam po Mszy św. o 10.15 odprawimy nabożeństwo różańcowe w intencji nawrócenia i pokoju na świecie.

2. We wtorek, 15.08. będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. z poświęceniem ziół i kwiatów według porządku niedzielnego, czyli o 8, 10.15 i 12. Od kilku dni Słowenia zmaga się ze skutkami jednej z największych powodzi ostatnich dekad. Pod wodą znalazło się dwie trzecie kraju, a straty szacowane są na setki milionów Euro. Mając na uwadze rozmiar zniszczeń uprzejmie prosimy, aby 15-ty sierpnia był Dniem Ogólnopolskiej Solidarności ze Słowenią. Prosimy, aby tego dnia podczas wszystkich Mszy świętych modlić się w intencji poszkodowanych oraz zorganizować zbiórkę do puszek.

3. Serdecznie proszę o przemyślenie do 20.08., kto chciałby włączyć się do stypendialnego wsparcia dla dzieci w Syrii „Pierwszy Krok”. Deklaracja ta dotyczy comiesięcznej wpłaty przez rok poczynając od września do sierpnia przyszłego roku. Proszę o decyzję zarówno dotychczasowych uczestników tego programu, jak i nowe osoby, które chciałyby się do niego przyłączyć.

4. Zapowiedzi przedślubne: Jakub Janik, kaw. z par. św. Maksymiliana Kolbe w Lesznie i Dorota Tartanus, panna z par. tut.

5. W związku z odbudową kościoła poszukujemy osoby, która miałaby kontakt z dobrą hurtownią (lub producentem) płytek podłogowych.