AKTUALNOŚCI

XXI Niedziela Zwykła 27 sierpnia 2023r.

2023-08-27

1. Rozpoczynamy ostatni tydzień wakacji. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich powracających z urlopów – o szczęśliwe dotarcie do domów. Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego będzie sprawowana w następny poniedziałek o 8.30. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież a także rodziców, nauczycieli i wychowawców.

2. Osoby, które zadeklarowały wsparcie stypendialne dla dzieci z Syrii proszone są o dokonywanie wpłat na wrzesień. Zadeklarowana przez ofiarodawców kwota to 1310zł., a więc o niecałe 100zł. większa niż w ubiegłym roku szkolnym. Przypomnę, że wpłaty na nowy miesiąc dokonujemy pod koniec miesiąca poprzedzającego, czyli pod koniec sierpnia na wrzesień… Możemy je przekazywać bezpośrednio do mnie lub na konto parafii z tytułem wpłaty „Syria” lub „Pierwszy Krok”. Serdecznie dziękuję wszystkim wspierającym ten Fundusz. Dziękuję również za dary złożone w ramach akcji Caritas „Tornister pełen uśmiechów”.

3. Można jeszcze zapisywać się na adorację Najświętszego Sakramentu w 1 piątek/sobotę września. W sobotę o 12 zapraszam na wspólny Różaniec a o 15 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Zakończenie adoracji przed Mszą św. o 17.30

4. Za tydzień I niedziela miesiąca, a więc dodatkowa Msza św. o 20 w intencji parafian i ofiarodawców. Tym razem już poprzedzona adoracją od 19.30 i Medytacją Słowa przed Mszą św.