AKTUALNOŚCI

XXVI Niedziela Zwykła 1 października 2023r.

2023-10-01

1. Rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe będziemy odprawiać codziennie po Mszy św. popołudniowej. Wyjątkiem będzie najbliższa sobota, kiedy to nabożeństwo różańcowe zostanie odprawione na zakończenie adoracji o 17.30. Przez cały miesiąc będą też odprawiane Msze św. o 17 w niedziele i również po nich będzie nabożeństwo różańcowe. Od dzisiaj można również rezerwować Msze św. na przyszły rok.

2. W następną niedzielę zapraszam na Mszę św. o godz. 12 i na spotkanie po niej dzieci kl. III i ich rodziców.

3. Osobom, które zgłosiły chęć pomocy dzieciom w Syrii w ramach programu „Pierwszy Krok” przypominam o dokonywaniu wpłat na kolejny miesiąc.

4. W I piątek wizyty u chorych od 9 a spowiedź w kaplicy od 17.30.

5. W zakrystii można zapisywać się na 24 - godzinną adorację Najświętszego Sakramentu 6/7.10. Zapraszamy zarówno dotychczasowych uczestników, jak i wszystkich, którzy chcieliby się w tę modlitwę włączyć.

6. Serdeczne Bóg zapłać za złożone we wrześniu ofiary na kościół w wysokości 2430 oraz w ramach tacy gospodarczej 3748zł.

7. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu pogrzebu ks. kan. Tadeusza Jajkowskiego. Dziękuję panom Organka za wykonanie piwnicy, panu Wosiowi za wykonanie dekoracji kwiatowej. Dziękuję również za przyniesione ciasto – brytfanny są do odebrania w zakrystii.

8. Na stoliku z prasą katolicką są dostępne nowe dodatki do „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” w cenie 15 i 14zł.

9. W następną niedzielę będziemy gościć w naszej parafii o. Aleksandra Khalayima(czyta się: Halaima), ojca duchownego i wykładowcę w seminarium w Gródku Podolskim. O.Aleksander jest także kapelanem wojskowym i często wyjeżdża na tereny, gdzie trwają walki. Obecnie fundusze jakie zbiera przeznaczone są dla osób, które od ponad roku mieszkają w domach - wagonach gdyż ich domy zostały całkowicie zniszczone na wiosnę 2022. Już teraz dziękujemy za każdą ofiarę.