AKTUALNOŚCI

XXVII Niedziela Zwykła 8 października 2023r.

2023-10-08

1. Dziś po mszy św. o 12 spotkanie rodziców dzieci I-Komunijnych.

2. W piątek o 19 na plebanii spotkanie dzieci szkół podstawowych z dowolnej klasy, które chciałyby włączyć się do dziecięcej scholi, która wznawia swoje spotkania po wakacyjnej przerwie.

3. W sobotę na 10, również do salki na plebanię zapraszamy chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami.

4. Przyszłą niedzielę /15 X/ przeżywać będziemy w Polsce jako tzw. Niedzielę Papieską, przypominającą wszystkim Polakom wydarzenie z 16 października 1978r., czyli wybór Papieża-Polaka /św. JPII/ na Stolicę Piotrową. Z tej okazji w kościołach będzie zbiórka ofiar do puszek na żywy pomnik Papieża, jakim jest Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wspierająca kształcenie zdolnej polskiej młodzieży z ubogich rodzin. Po Mszy św. o 10.15 w salce na plebanii spotkanie młodszej grupy kandydatów do Bierzmowania, rozpoczynającej 2 rok swoich przygotowań.

5. Możemy już podawać swoich zmarłych do modlitwy wypominkowej. Obok wypominków rocznych i jednorazowych można też podawać do wypominków oktawalnych – za tych zmarłych od 1 do 8.11. będzie codziennie odprawiana Msza św. połączona z wypominkami.

6. Jeśli ktoś znałby ubogą rodzinę, która potrzebowałaby meble lub inne przedmioty wyposażenia domu, to jest możliwość zabrania używanych rzeczy, które pozostały po zmarłym ks. kan., np. regały na książki, pralka automatyczna, mała lodówka, wersalka, kanapa, fotele… Kto chciałby zobaczyć, czy któraś z pozostałych rzeczy jest mu potrzebna, można przyjść na plebanię i zorientować się, jakie przedmioty pozostały.