AKTUALNOŚCI

XXVIII Niedziela Zwykła 15 października 2023r.

2023-10-15

1. Zapraszam na co dzienne nabożeństwa różańcowe. W czwartki szczególnie gorąco zapraszam dzieci.

2. W piątek o 19.00 na plebanii kolejna próba scholi, na którą zapraszamy dzieci ze wszystkich klas szkół podstawowych, a w sobotę na 10 chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami.

3. Dziś przeżywamy Dzień Papieski. Przed kościołami odbywa się zbiórka ofiar do puszek na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera materialnie dzieci i młodzież z małych ośrodków miejskich i ze wsi w zdobywaniu wykształcenia.

4. W piątek po różańcu w kaplicy spotkanie uczniów kl. 7, którzy chcieliby rozpocząć przygotowanie do Bierzmowania, a w następną niedzielę po Mszy św. o 10.15 w salce na plebanii spotkanie kandydatów z młodszej grupy, którzy rozpoczęli swoje przygotowania w ubiegłym roku.

5. W imieniu o. Aleksandra, którego gościliśmy w ubiegłą niedzielę serdecznie dziękuję za złożone na jego ręce ofiary w wysokości 4010zł. Dziękuję również za ofiary złożone przez kilka osób na Mszę św. gregoriańską za ks. Kanonika, która będzie odprawiona w styczniu w wysokości 300zł.

6. Za tydzień niedziela misyjna. Będziemy modlić się w intencji misjonarzy i tych, do których są posłani a także złożymy ofiary na potrzeby Misji.

7. Od najbliższej soboty, co tydzień od 17 do rozpoczęcia Mszy św. będzie możliwość spowiedzi, w ramach wewnętrznego przygotowania do niedzielnej Eucharystii, aby jak najwięcej osób mogło przystąpić z czystym sercem do Komunii św. Spowiedź bezpośrednio przed Mszami św. zarówno w niedziele, jak i w dni powszednie pozostaje bez zmian.