AKTUALNOŚCI

XXXIV Niedziela Zwykła 26 listopada 2023r.

2023-11-26

1. Dzisiaj ostatnia niedziela Roku Liturgicznego, Uroczystość Chrystusa, Króla Wszechświata. Od przyszłej niedzieli Adwentem rozpoczniemy kolejny rok kościelny stawiając wraz z nim następny krok na ścieżkach naszej wiary. Za tydzień podczas Mszy św. o godz. 8 zostaną poświęcone opłatki wigilijne. Ofiary złożone przy okazji nabywania opłatków będą przeznaczone na trwające prace związane z odbudową kościoła. Przez cały adwent roraty będą odprawiane o godz. 7 rano, a popołudniowa Msza św. o 18 będzie tylko w niektóre dni – tam, gdzie zostały wcześniej przyjęte intencje. Od następnej niedzieli będziemy także rozprowadzać świece wigilijne Caritas.

2. Dziś po Mszy św. o 10.15 w salce na plebanii spotkanie młodszych grup kandydatów do Bierzmowania, natomiast o 18 zapraszam na spotkanie związane z trwającym w naszej diecezji „Synodem Parafialnym”.

3. Jest jeszcze kilka wolnych godzin na adorację Najświętszego Sakramentu w I piątek i sobotę grudnia. Ze względu na dodatkową Mszę św. w sobotę o 17.30, tym razem adoracja zakończy się pół godziny wcześniej.

4. Za tydzień na Mszę św. o godz. 12 i spotkanie po niej zapraszam dzieci I-komunijne wraz z rodzicami.

5. Szkolne Koło Caritas serdecznie dziękuje wszystkim ofiarodawcom za przekazaną odzież, obuwie dla bezdomnych. Dary zostaną dostarczone przez przedstawicieli Koła i p. Izę Pawlak do magazynu Caritas.

6. Osobom wspierającym fundusz stypendialny „Pierwszy krok” przypominam o wpłatach na kolejny miesiąc.

7. W zakrystii są jeszcze do nabycia „Kalendarze Adwentowe” dla dzieci.

8. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary na odbudowę kościoła złożone w „prezencie imieninowym" w wysokości 14780zł.