AKTUALNOŚCI

IV Niedziela Adwentu 24 grudnia 2023r.

2023-12-24

1. Dziś Wigilia. Do południa Msze św. wg porządku niedzielnego a Pasterka o 24 w kościele. W pierwszy i drugi dzień Świąt Msze św. również będą odprawiane w kościele, z tym, że 25.12. o 10.15 i 12 a 26.12. wg porządku niedzielnego (puszka na uczelnie katolickie). W związku z tym gorąca prośba do panów – gdyby mogli poświęcić trochę czasu i po Mszy św. o 12 pomóc w przeniesieniu rzeczy potrzebnych do odprawienia Mszy św. i trochę uporządkować teren przed wejściem, to bardzo gorąco o to proszę. Natomiast w drugi dzień Świąt, także po Mszy św. o 12 serdeczna prośba, żeby przenieść z powrotem wszystko do kaplicy. Za niedogodności związane z przeżywaniem Świąt w niedokończonym jeszcze kościele z góry serdecznie przepraszam.

2. 26.12. podczas wszystkich Mszy św. poświęcenie owsa na pamiątkę ukamienowania św. Szczepana, patrona tego dnia a 27.12. podczas Mszy św. o 18 (już na powrót w kaplicy) obrzęd błogosławieństwa wina – można przynieść swoje własne lub wziąć w małej buteleczce przygotowane podobnie jak w ubiegłym roku.

3. Następna niedziela to jednocześnie ostatni dzień roku i niedziela Świętej Rodziny. Na Mszę św. o 10.15 zapraszam rodziny z naszej parafii, w których intencji zostanie ona odprawiona. Przewidziany jest także obrzęd odnowienia przysięgi małżeńskiej. Zapraszam wszystkie małżeństwa, bez względu na to, ile wspólnych lat mają za sobą. O 12 natomiast Msza św. na zakończenie roku – nie będzie Mszy św. wieczorem.

4. Można już zapisywać się w zakrystii na adorację Najświętszego Sakramentu w I piątek stycznia, z tym, że, ze względu na to, że w I sobotę przypada Uroczystość Trzech Króli, adoracja będzie tylko od Mszy św. w piątek do Mszy św. o 8 w sobotę.

5. Od 27.12. rozpoczniemy kolędę. W tym roku już bez zapisów. Porządek pierwszego tygodnia jest następujący:

27.12. – środa: Gerberowa za autostradą i Malownicza numery parzyste od Gerberowej do końca z tym, że jeden ksiądz od Gerberowej a drugi od końca.

28.12. – czwartek: Malownicza numery parzyste od 68 do początku – 1ks., numery nieparzyste od końca do numeru 97 – 2ks.

29.12. – piątek: Malownicza numery nieparzyste od numeru 95 do początku - 1 ks., Wiączyń Dolny i Wiączyńska od wiaduktu – 2 ks. i ul. Pigwowa i Świętokrzyska (od 17.30) – Diakon

30.12. – sobota (od 9) Sołecka – 1 ks. numery parzyste, drugi ks. numery nieparzyste – obydwie strony od końca

Od poniedziałku do piątku kolęda będzie się rozpoczynać od 15 (z przerwą na Mszę św.) a w soboty od 9.

Ofiary złożone podczas kolędy zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów związanych z wykonanymi przy kościele pracami dotyczącymi instalacji elektrycznych, które wyniosły ok 185tys.

6. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu do Świąt kościoła i kaplicy, poczynając od dekoracji (pod kierunkiem p. Moniki Cupryn) a na sprzątaniu kończąc. Dziękuję również p. Markowi Świądrowi za podarowane choinki.

7. Zachęcam do nabywania pozostałych jeszcze świec Caritas, jak również najnowszych numerów prasy katolickiej (wszystkie są w podwyższonych cenach ze względu na zwiększoną, świąteczną objętość).