AKTUALNOŚCI

IV Niedziela Zwykła 28 stycznia 2024r.

2024-01-28

1. W piątek obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego – MB Gromnicznej. Msza św. w tym dniu o godz. 18 połączona z poświęceniem gromnic. Dziś do puszki a w piątek na tacę złożymy ofiary na pomoc dla zakonów kontemplacyjnych. Przy wyjściu z kaplicy będzie można nabywać gromnice.

2. We wtorek po Mszy św., a więc ok. 18.30 serdecznie proszę o pomoc przy rozbieraniu dekoracji świątecznych i sprzątaniu kaplicy.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W pierwszy piątek wizyty u chorych od godz. 9 a spowiedź w kaplicy przed Mszą św. Są jeszcze wolne godziny na adorację Najświętszego Sakramentu z piątku na sobotę. Można się zapisywać w zakrystii po Mszy św.

4. W następną niedzielę, 4.02. będziemy przeżywali Odpust ku czci św. Doroty. Suma Odpustowa o godz. 12 będzie sprawowana przez ks. Wojciecha Żelewskiego, dziekana Dekanatu Poddębickiego. Nie będzie w tym dniu Mszy św. o godz. 20 – wszystkich zapraszam na Sumę Odpustową. Jeśli znalazłyby się dwa małżeństwa, które zechciałyby przygotować chleb i owoce na procesję z darami, to serdecznie proszę o kontakt.

5. Ze względu na trwające ferie Msza św. dla dzieci I-Komunijnych zostaje przeniesiona na niedzielę 11.02.

6. Osobom uczestniczącym w programie „Pierwszy Krok” przypominam o wpłatach na kolejny miesiąc.

7. Zapowiedzi przedślubne: Piotr Kowalczyk i Elżbieta Swacyna z parafii tutejszej

8. Program kolędy w tym tygodniu jest następujący:

29.01. - poniedziałek Pomorska nry parzyste 348-312

30.01. – wtorek Uzupełnienia

W związku z zakończeniem kolędy można zgłaszać adresy osób, których nie było we wcześniejszym terminie – dodatkowym dniem kolędy będzie wtorek, 30.01. od godz. 15

9. Pragnę poinformować, że dzięki uprzejmości Fundacji Studenckiej Młodzi Młodym, która użyczy nam swojego numeru KRS będziemy mogli być odbiorcami odpisami 1,5% podatku. Numer KRS, który należy podać wypełniając PIT to: 0000270261 z dopiskiem Parafia Mileszki 17629. Bliższe informacje na stronie: https://fsmm.pl/17629/zbudujmy_panu_dom_posrod_nas
Będą też zamieszczone na naszej stronie parafialnej, parafialnym facebooku i w przyszłą niedzielę w wersji drukowanej w kaplicy.

10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy naszego parafianina śp. Andrzeja Sochackiego. Pomódlmy się na koniec w jego intencji…