AKTUALNOŚCI

I Niedziela Wielkiego Postu 18 lutego 2024r.

2024-02-18

1. W piątek na 19.30 zapraszam na spotkanie na plebanii rodziców dwóch najstarszych grup kandydatów do Bierzmowania a w niedzielę na Mszę św. o 10.15 i spotkanie po niej najmłodszą grupę kandydatów.

2. Serdecznie zapraszam na nabożeństwa wielkopostne. W najbliższy piątek Droga Krzyżowa wyjątkowo o godz. 18 a Gorzkie Żale w niedziele po Mszy św. o 10.15.

3. W sobotę na 10 do kaplicy zapraszam chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami.

4. Można od dziś zapisywać się na adorację Najświętszego Sakramentu z I piątku na sobotę marca – 1/2.03. Serdecznie zachęcamy wszystkich chętnych do wpisania sią na wybraną godzinę.

5. W następną niedzielę złożymy na tacę ofiary w ramach tacy gospodarczej, będzie także zbiórka ofiar do puszek dla Misjonarzy Polskich pracujących w Afryce.

6. Osobom, wspierającym fundusz „Pierwszy Krok” przypominam o wpłatach na kolejny miesiąc.

7. Podsumowując tegoroczną kolędę… Ilość rodzin, które przyjęły wizytę duszpasterską wyniosła 597 (ostatnia kolęda przed pandemią 648) a ofiary jakie zostały przy tej okazji złożone to 76770zł. (przed pandemią 45270). Powstało kilka nowych osiedli, przybyło trochę nowych mieszkańców, ale nie wiemy jak to się przełoży na praktyki religijne. Dwa najczęściej pojawiające się pytania to oczywiście, kiedy będzie skończony kościół i czy pomagający w Święta i w czasie kolędy ks. Piotr przyjdzie do nas na stałe. Ani jedno, ani drugie pytanie nie ma w tej chwili pewnej odpowiedzi. Raz jeszcze serdecznie dziękuję za życzliwe przyjęcie ks. Piotra, diakona Adama i mnie, za wspólną modlitwę i wsparcie ofiarą materialną.