AKTUALNOŚCI

V Niedziela Wielkiego Postu 17 marca 2024r.

2024-03-17

1. Dziś w naszej diecezji przeprowadzana jest zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Ochrony Życia.

2. Za tydzień Niedziela Męki Pańskiej połączona z obrzędem błogosławieństwa palm na każdej Mszy św.

3. Zbliża się Triduum Paschalne. W Wielki Czwartek i Wielki Piątek Liturgia będzie się rozpoczynać o 18 a w Wielką Sobotę o 22 i zakończy się procesją rezurekcyjną, nie będzie więc Rezurekcji w Wielkanoc o godz. 6 rano. Triduum Paschalne i Święta planujemy zorganizować w kościele. Poszukujemy do wypożyczenia jakiegoś dużego naczynia/kotła, które mogłoby posłużyć przy obrzędzie poświęcenia wody w Wielką Sobotę oraz łańcucha do dekoracji świątecznej. Serdeczna prośba o pomoc w uporządkowaniu terenu wokół kościoła i w jego wnętrzu. Będę wprawdzie na rekolekcjach w Poddębicach, ale kto może przyjść w sobotę na 9 z własnym sprzętem na teren przy kościele, to bardzo gorąco zapraszam. Podczas jednego ze spotkań synodalnych powstała myśl o utworzeniu Asysty Parafialnej, a więc osób, które zajęłyby się organizacją procesji – kilku panów noszących chorągwie i sztandary oraz pań, które asystowałyby im przy szarfach. Jeśli byłyby osoby chętne do zaangażowania się w taki zespół, to zapraszam na krótkie spotkanie w kaplicy za tydzień po Mszy św. o 12. Mamy comiesięczną praktykę 24-godzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu. W związku ze zbliżającymi się Świętami, chciałbym zaproponować zamiast adoracji w I piątek kwietnia adorację w Wielki Czwartek przy Ciemnicy – do godz. 23 i Wielki Piątek po Liturgii aż do Liturgii Wigilii Paschalnej, a więc w Wielką Sobotę do 22. Kto chciałby zapisać się na którąś godzinę, to można to zrobić już dziś po Mszy św. w zakrystii.

4. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego i na Boże Ciało mieszkańcom ul. Malowniczej w wysokości 1860zł. Jeśli ktoś chciałby złożyć ofiarę na kwiaty do puszki, to taka możliwość będzie za tydzień po Mszach św.

5. Przypominam o trwających zapisach na pielgrzymkę do Medjugorie we wrześniu.

6. Ruch Światło Życie rejon Łódź Południe-Zachód wraz z parafią św. Józefa na Rudzie organizuje w piątek 22. marca Drogę Krzyżową na Rudzką Górę. Początek o 18.30