AKTUALNOŚCI

Niedziela Palmowa 24 marca2024r.

2024-03-24

1. Dzisiaj przy wyjściu z kaplicy odbywa się zbiórka ofiar do puszek na kwiaty i dekoracje Grobu Pańskiego.

2. Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Szczególną jego część stanowi Triduum Paschalne. W Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej o 18, w Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej również o 18 a w Wielką Sobotę Wigilia Paschalna o 22 a zakończy się ona procesją Rezurekcyjną. Na Liturgię Wigilii Paschalnej przynieśmy ze sobą świece. Triduum Paschalne, Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny Liturgia będzie sprawowana w kościele. W środę po Mszy św. serdecznie prosimy kilku panów o pomoc w przeniesieniu z kaplicy rzeczy potrzebnych do sprawowania Mszy św. w kościele. W Wielki Czwartek i Piątek kancelaria będzie nieczynna.

3. W Wielki Piątek rozpoczniemy nowennę przed Świętem Miłosierdzia. Potrwa ona do soboty po Wielkanocy. Przypominam, że w tym dniu można zapisać się na godzinę adoracji od zakończenia Liturgii Męki Pańskiej do Wigilii Paschalnej. Są jeszcze wolne godziny zarówno w nocy z piątku na sobotę, jak i w sobotę w ciągu dnia.

4. Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę, odbędzie się w kościele od 9 do 15 co pół godziny. Nie będą wystawiane stoły, każdy z nas będzie trzymał własny koszyczek.

5. W Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny Msze św. według porządku niedzielnego: 8, 10.15 i 12. W Poniedziałek Wielkanocny tradycyjnie złożymy ofiary do puszek na KUL i inne uczelnie katolickie w Polsce.

6. Zapraszam do przeżywania świętych tajemnic naszej wiary wszystkich parafian. Strażaków serdecznie proszę o podtrzymanie tradycji warty przy Grobie Pańskim, Zapraszam Służbę Liturgiczną, chór, ale także wszystkich do włączenia się w przygotowania i jak najlepsze przeżycie Triduum Paschalnego i Wielkanocy. Na procesję zapraszamy także dzieci sypiące kwiatki.