AKTUALNOŚCI

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 31 marca 2024

2024-03-31

1. Dzisiaj i jutro Msze św. o 8 i 10.15, 12. Jutro odbędzie się tradycyjna zbiórka ofiar do puszek na KUL i inne uczelnie katolickie w Polsce.

2. W tym tygodniu, codziennie po Mszach św. popołudniowych będziemy kontynuować modlitwy związane z nowenną do Miłosierdzia Bożego. Dzisiaj i jutro zostaną one odprawione po Mszy św. o godz. 10.15.

3. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia, zgodnie więc z zapowiedzią, osoby, które na początku Wielkiego Postu brały skarbonki na jałmużnę mogą je przynieść i złożyć przed ołtarzem. Ofiary, jakie złożymy na tacę będą przeznaczone na WSD w Łodzi.

4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Wizyty u chorych od 9 a spowiedź w kaplicy od 17.30.

5. W następną niedzielę na Mszę św. o 12 zapraszam dzieci I-Komunijne wraz z rodzicami.

6. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego wyglądu naszej świątyni i wspaniałego przebiegu dzisiejszej Uroczystości i całego Triduum Paschalnego: diakonowi Adamowi, za wykonanie dekoracji p. Monice Cupryn i Marii Kaczmarek, panom Markowi Tartanusowi i Markowi Świądrowi. Damianowi Popławskiemu za oświetlenie i nagłośnienie kościoła. P. Pawłowi, naszemu kościelnemu i p. Annie, naszej organistce, chórzystom pod dyrekcją p. Agnieszki Janowskiej, ministrantom, Strażakom za pełnienie warty honorowej przy Grobie Pańskim. Paniom i panom, którzy pomagali przy niesieniu sztandarów podczas procesji i tym, którzy pomogli w środę przewieźć rzeczy niezbędne do odprawiania Mszy św. (jeśli któryś z panów może pomóc w transporcie powrotnym w poniedziałek po Mszy św. o 12 to bardzo o to proszę). Dziękuję również p. Adamowi Kowalskiemu z ul. Gerberowej za wykonanie ołtarza, na którym odprawialiśmy w tych dniach Msze św., a który posłuży jako podstawa pod tabernakulum.

7. W minionym tygodniu zmarli nasi dwaj parafianie: Julian Staniec i Eugeniusz Lewosiński. Polećmy ich Bogu Miłosiernemu