AKTUALNOŚCI

Trójcy Przenajświętszej 26 maja 2024r.

2024-05-25

1. Za tydzień na Mszy św. o 12.00 dzieci z naszej parafii przyjmą I Komunię św. a za dwa tygodnie o tej samej godzinie Rocznica Komunii.

2. Dziś odbywa się w naszej diecezji zbiórka ofiar do puszek na kolonie letnie organizowane przez Caritas, a za tydzień na powstającą w Warszawie Bazylikę Opatrzności Bożej.

3. W czwartek będziemy przeżywali Boże Ciało. Trasa procesji, mimo trwającego remontu ul. Pomorskiej będzie zbliżona do ubiegłorocznej. Serdecznie proszę zarówno o przygotowanie ołtarzy, trasy procesji, jak i zaangażowanie w samą procesję wszystkich, którzy czynili to w poprzednich latach, a więc i OSP i chór i ministrantów i dziewczynki sypiące kwiatki (zapraszamy je w czwartek na 10 w okolice kaplicy). Serdecznie proszę również mężczyzn o wzięcie chorągwi, a panie o asystowanie przy szarfach. Po skończonej procesji – ok. 13.00 Msza św., po której odmówimy Litanię Loretańską.

4. Można już zapisywać się na 24-godzinną adorację Najświętszego Sakramentu 7/8.06.

5. Serdecznie dziękuję za złożone w maju ofiary na budowę kościoła w łącznej wysokości 5400zł. oraz za złożone tydzień temu ofiary na kwiaty do ołtarzy Bożego Ciała w wysokości 658zł.

Członkowie wspólnot piotrkowskich zapraszają wszystkie
wspólnoty i chętnych do Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej (u Ojców Jezuitów), w dniach 7-9 czerwca na pierwsze spotkanie z cyklu:
„Zdobywamy miasto dla Boga”. Temat przewodni tegorocznego seminarium to: „Boże uzdrowienie.”
Celem spotkania jest, abyś w oparciu o Słowo Boże dowiedział się m.in. i praktykował swoją wiarę, tak aby uzyskać przełom w życiu duchowym osobistym i rodzinnym, którego być może nie widziałeś latami.
Gość główny spotkania; znany ewangelizator Mateusz Krzaczek. Szczegóły na plakacie i na stronie facebook-owej mb trybunalska.