AKTUALNOŚCI

XIII Niedziela Zwykła 30 czerwca 2024r.

2024-06-30

1. Przypomnę, że w lipcu i sierpniu Msze św. w pierwsze niedziele miesiąca będą odprawiana bez zmian o godz. 20, natomiast nie będzie przed nimi adoracji i medytacji Słowa.

2. W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek i I piątek miesiąca. W piątek wizyty u chorych od godz. 9 a spowiedź w kaplicy od 17.30. Są jeszcze wolne godziny na adorację, zarówno w nocy, jak i w sobotę w ciągu dnia. Podobnie jak w ubiegłym miesiącu zapraszam w sobotę o 12 na różaniec i o 15 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

3. Osobom uczestniczącym w programie „Pierwszy Krok” przypominam o wpłatach na kolejny miesiąc.

4. W czerwcu każda parafia otrzymała z rąk ks. kard. Grzegorza Rysia różaniec powołaniowy z prośbą o szczególną modlitwę w tej intencji we wszystkich wspólnotach. Dniem comiesięcznej modlitwy o powołania jest zawsze 1 czwartek miesiąca. Chciałbym zaproponować, abyśmy w tę modlitwę włączyli się poprzez spacer różańcowy, przemierzając z modlitwą co miesiąc inna ulicę. Rozpoczniemy od kaplicy w najbliższy czwartek. Po Mszy św., czyli o 18.30, z modlitwą na ustach wyjdziemy z kaplicy, pójdziemy ul. Frezjową w stronę Pomorskiej a następnie skręcimy w stronę Nowosolnej, a zakończymy w miejscu, w którym skończymy różaniec. Kto tylko będzie mógł, zapraszam do włączenia się w taką formę modlitwy.