AKTUALNOŚCI

Otaczamy modlitwą odbudowę naszej świątyni

2018-08-31

W piątek 31 sierpnia 2018r o 19:30 w trzecią rocznicę pożaru naszej świątyni z inicjatywy księdza proboszcza około 150 osób spotkało się na modlitwie różańcowej aby modlitwą tą otoczyć wszelkie sprawy związane z jej odbudową. Wszyscy ustawili się wokół świątyni w odstępach kilkudziesięcio centymetrowych tworząc w ten sposób żywy różaniec serc.

Modlitwę poprowadziło ok 70 osób czytając przygotowane rozważania bądź prowadząc jedną "Zdrowaś Mario". Rozważania przygotowali członkowie wspólnoty Domowego Kościoła. Mikrofon bezprzewodowy wędrował z ręki do ręki, a możliwe to było dzięki wsparciu naszego parafianina p. Włodzimierza, który udostępnił nagłośnienie.

Na zakończenie modlitwy ksiądz proboszcz poprosił o naszą indywidualną modlitwę w intencji budowy a osoby obłożnie chore o ofiarowanie choć części swych cierpień w tej intencji. Ksiądz proboszcz przed udzieleniem błogosławieństwa przypomniał również o tym, że 30 lat temu w roku 1988 posługę w parafii objął ks.kanonik Tadeusz Jajkowski również i dziś uczestniczący w modlitwie za co wszyscy brawami podziękowali jubilatowi.

Zdjęcia z wydarzenia można obejrzeć w galerii dostępnej z poziomu górnego menu strony bądź klikając TU a wideorelację przygotowaną przez redaktorów serwisu archidiecezjalnego poniżej: