AKTUALNOŚCI

Trójcy Przenajświętszej 31 maja 2026r.

2026-05-31

1. Dziś ostatnie nabożeństwo majowe po Mszy św. o 10.15 przy figurce MB obok zakrystii. Od jutra zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które również będą w dni powszednie po Mszach św. o 18 a w niedziele po 10.15. Wyjątkiem będzie następna niedziela, kiedy ze względu na uroczystości komunijne odprawimy je przed wieczorną Mszą św. czyli o 19.45.

2. Po Mszy św. o 12 w salce na plebanii spotkanie kandydatów do bierzmowania.

3. W czwartek będziemy przeżywali Boże Ciało. Procesja po Mszy św. o 10.15. Trasa procesji będzie przebiegała tak jak w poprzednich latach. Serdecznie proszę zarówno o przygotowanie ołtarzy (jeśli ktoś może pomóc przy montowaniu któregoś z ołtarzy, to zapraszam po Mszy św. do zakrystii), trasy procesji, jak i zaangażowanie w samą procesję wszystkich, którzy czynili to w poprzednich latach, a więc i OSP i chór i ministrantów i dziewczynki sypiące kwiatki (zapraszamy je w czwartek na 10 do kościoła). Serdecznie proszę również mężczyzn o wzięcie chorągwi, a panie o asystowanie przy szarfach. Członków Żywego Różańca proszę o zabranie różańca procesyjnego. Po skończonej procesji – ok. 12-12.15 Msza św., po której odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

4. Dziś po mszach św. zbiórka ofiar do puszki na kolonie letnie, jakie organizuje Caritas dla dzieci z biednych rodzin.

5. W pierwszy piątek miesiąca wizyty u chorych od 9 a spowiedź w kościele od 17.

6. W piątek nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu ze względu na przygotowania do I Komunii św. Zostanie ona przeniesiona na ogólnołódzkie Święto Eucharystii, czyli na kolejny piątek – 12/13.06. Chętni mogą już dzisiaj zapisywać się na wybrane godziny.

7. Za tydzień będziemy przeżywali uroczystość I Komunii św. Dzieci przystąpią do niej w dwóch grupach – o 10.15 i 12. Parafian zapraszamy na Msze św. o 8 i 20.

8. Zapowiedzi przedślubne: Mikołaj Gajek, kaw. z par. MB Wspomożenia Wiernych i Dominika Kulesza, panna z par. tut.; Bartosz Świątczak, kaw. z par. tut. i Joanna Byczkowska, panna z par. św. Stanisława w Kutnie
W minionym tygodniu zmarł nasz parafianin Marek Kubik. Polećmy go miłosiernemu Bogu