AKTUALNOŚCI

XXVIII Niedziela Zwykła 14.10.2018r.

2018-10-14

  1. W ramach przeżywanego dziś Dnia Papieskiego przed kościołami odbywa się zbiórka ofiar do puszek na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera materialnie dzieci i młodzież z małych ośrodków miejskich i ze wsi w zdobywaniu wykształcenia. Także u nas przed kościołem taka zbiórka się dziś odbędzie – dla ofiarodawców przewidziane są pamiątkowe obrazki.
  2. Po Mszy św. o 12 spotkanie kandydatów do Bierzmowania.
  3. W związku z niedawnym pożarem, w wyniku którego spłonął dom jednej z rodzin we Wiączyniu za tydzień przeprowadzimy zbiórkę do puszek na pomoc dla tej właśnie rodziny.
  4. Ofiary składane w następną niedzielę na tacę będą przeznaczone na Misje prowadzone w różnych częściach świata.
  5. Jak wiemy, w naszej parafii posługuje dwóch świeckich szafarzy Komunii Świętej. Zwykle widzimy ich pomagających w jej udzielaniu w kaplicy, ale jest możliwość, aby w niedzielę zanosili oni Pana Jezusa do domów chorych parafian. Jeśli ktoś chciałby w ten sposób skorzystać z ich posługi jednorazowo lub na stałe proszę o zgłaszanie się do mnie.
  6. Miło mi poinformować, że udało nam się powołać do istnienia Koło Różańcowe, które będzie każdego dnia modlić się o odbudowę naszego kościoła i ożywienie wiary w parafii. Osoby, które zapisały się do tego Koła proszę o krótkie spotkanie w następną niedzielę po Mszy św. o 10.15
  7. W zakrystii są do nabycia zdjęcia grupowe z pielgrzymki do Rostkowa w cenie 2zł.