AKTUALNOŚCI

XXX Niedziela Zwykła 28.10.2018r.

2018-10-28

  1. Pamiętajmy dziś w modlitwie o solenizancie – ks. Kanoniku a kto może, niech przyjdzie jutro na Mszę św. w jego intencji na godz. 17.00.
  2. W czwartek będziemy przeżywali Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz. 8, 10.15 i 12 a po niej procesja z modlitwami za zmarłych. Jeśli by padał deszcz pozostaniemy w kaplicy i tutaj odmówimy stosowne modlitwy. Podczas Mszy św. dokonamy także obrzędu błogosławieństwa kwiatów i zniczy. Jak co roku w tym dniu będzie na cmentarzu przeprowadzona zbiórka ofiar do puszki na rzecz WSD w Łodzi. Skorzystamy też z pomocy harcerzy, którzy będą przy bramie cmentarza rozprowadzali znicze. Do 8.11 można zyskać odpust zupełny za zmarłych, w związku z tym po Mszach św. będziemy odmawiać litanię za zmarłych.
  3. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 16.30, a wizyty u chorych od godz. 9
  4. Od następnej niedzieli nie będą odprawiane Msze św. popołudniowe, jako, że w środę kończą się już nabożeństwa różańcowe. Będzie natomiast w przyszłą niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 19.15 i Eucharystia o godz. 20.00
  5. Serdecznie dziękuję za dalszą pomoc w utwardzeniu części placu przy cmentarzu panom: Krzysztofowi Domańskiemu, Michałowi Jędrzejczakowi, Sylwestrowi Kowalskiemu, Andrzejowi Skrzekowi, Jackowi Keglerowi i Markowi Tartanusowi.